antalya-dekorsayon-ev-inşaat

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks bir villaya ait resmi sözleşmenin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz. Ultralüks bir villada nelerin yapıldığı, hangi malzemelerin kullanıldığı, imalat ve uygulamaların neleri kapsadığını sözleşmemizde bulabilirsiniz.

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi — Aşağıdaki sözleşmemizi kendi ihtiyaçlarınıza uygun olan yaşam alanınızın detayları ile değiştirebilirsiniz. Sonrasında her iki tarafta imza atabilecek hazır bir sözleşmedir. Antalya ve yakın çevresinde anahtar teslim inşaat hizmetlerimize tüm hızımızla devam ediyoruz.

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI:

Bu sözleşme bir tarafta Asıl Müteahhit (İşveren) olan “C. B. — Tc no: ………” (bundan sonra işveren olarak anılacak) ile diğer tarafta alt yüklenici “Dekordelisi İnşaat Mimarlık Tasarım San.Tic.Ltd Şti”( bundan sonra yüklenici olarak anılacaktır) arasında aşağıda yazılı şartlar dâhilinde “ inşaat yapım sözleşmesi” olarak akdedilmiştir.

2. TARAFLARA İLİŞKİN BİLGİLER:

2.l- İşverenin Adresi : ………./Antalya

2.2– Yüklenicinin Adresi: Büyükesat mh. Koza1 cad. Sev apt. No:153/8 GOP — ÇANKAYA/ANKARA

3. İŞİN ADI

Anahtar teslimiBetonarme Karkas İnşaat yapım işi

İçten içe 100 m2 alt kat, 100 m2 üst kat olmak üzere toplamda 200 m2 Ultra Lüks Villa inşaatının anahtar teslim olarak tüm proje dosyalarının hazırlanması, 3D sunum ve animasyonlarının hazırlanması, resmi kurumlara sunum ve onaylatılmasına ilişkin hazırlanmış sözleşme metnidir.

4. İŞİN YAPILMA YERİ:

Tapu kayıtlarına göre;

ANTALYA İli; Döşemealtı İlçesi;.……Pafta; …. Ada; Parsel no: ….

5. İŞİN NİTELİĞİ:

Projesine uygun malzemeli ”ANAHTAR TESLİMİ” betonarme karkas konut yapım işidir ve aşağıdaki imalatları kapsar.

Tüm proje dosyalarının yüklenici tarafından çizilmesi, resmi kurumlara sunulması ve onayın alınmasını müteakip, anahtar teslimi inşaat imalatlarının başlanması yüklenicinin sorumluluğundadır.

6. İŞVEREN TARAFINDAN TEMİN EDİLECEK MALZEME VE İŞLER:

6.1.Yapı denetim ve her türlü projelerle ilgili ödemeler

6.2.Belediyelerle ile ilgili her türlü ödemeler

6.3.Şantiye abonelikleri ile ilgili ödemeler

6.4.Şantiye elektrik ve su sarfiyatı bedelleri

6.5.Her türlü abonelikler ve sayaç bedelleri

6.6.Şantiye Elektrik panosu

6.7.Kazı ve işgaliye harcı ile ilgili ödemeler

6.8. Ankastre beyaz eşyalarının satın alınması

7. YÜKLENİCİ TARAFINDAN YAPILACAK İŞLER LİSTESİ

7.1. KABA İNŞAATTA

NOT: Sözleşme metninde yer alan tüm kalem işler, kullanılacak malzeme detayları, modelleri, renkleri ve cinsleri iş veren tarafından beğenilen dekorasyon ürünlerinden uygulanacak, imal edilecek ve kullanılacaktır. İş verenin onaylamadığı veya istemediği hiçbir inşaat malzemesi, dekorasyon malzemesi kullanılmayacaktır. İnşaat işlerinde kullanılacak tüm malzeme, işçilik, uygulama, imalat, montaj, hafriyat işleri, ekip, ekipman, nakliye, hamaliye, ameliye, iş güvenlik önlemleri ve kaideleri uygulamaları, yemek, konaklama, yol giderleri, SGK, hata, kusur ve arızalar iş süresince tamamen yüklenici firmaya aittir. Hiçbir şekilde iş veren (mal sahibi)’nden ekstra ücret talep edilemez. Resmi prosedür giderleri, belediye, yapı ruhsat, elektrik, su proje onayları, izinleri vb gibi resmi giderler ise tamamen mal sahibine aittir.

Kazı yapılması; Mekanik stabilize temini; Temel Mekanik Stabilize dolgu yapılması ve kompacte edilmesi, Grobeton serilmesi, Demir malzemesi ve demir döşenmesi, Beton malzemesi ve beton atılması, Temel betonu atıldıktan sonra, temel altına ve yanlarına 3 mm membranla şalomalı su yalıtımı ile yalıtım yapılması, Endüstriyel Plywood malzemeli kalıp işçiliği ve kalıp yapılması, Her demir çapı için paspayı malzemesi temini ve montajı, Kalıp imali için iskele sistemlerinin temini, Teleskopik kalıp direkleri, krikolar dahil tüm kalıp iskelesi, Tüm kalıp tie rot boruları, Tie rot Civataları ve kilitleri, Sarf malzemeleri; bağteli, çivi, endüstriyel kalıp yağları vesaire; Döşeme plywoodları arası T profiller malzemesi konulması; Temel demiri çevresine bakır temel topraklanması yapılması ve topraklama plakası ankrajı; Değişik etkime çaplı, vibrasyon şişeleriyle vibrasyon yapılması; betonun 28 günlük kürü ve bakımı;

Kalıp ve demirin yapı denetim görevlisine teslimi; İşveren SGK dosyası altında işyeri numarası alarak, İskan için işverenin tamamlaması gereken sgk primlerinin yatırılması, İnşaat All risk sigortası yapılması; İnşaat yapım süresince; yükleniciden kaynaklanabilecek kalıp çökmesi, betonun; Soğuktan, sicaktan korunması; işçilik hatası kalıp çökmesi halinde çöken kalıbın tekrar yapımı; Zayii olan demir ve betonun tekrar temin edilmesi; İş ve iş güvenliği önlemleri alınması; İş kazaları, yaralanmalar, ölümler halinde tam mesuliyet, Temel içinde; Atık su çıkışı, elektrik girişi ve temiz su girişleri vs. için boş pvc boruları bırakılması,

7.2.İNCE İNŞAATTA;

Not: Ankastreler ve beyaz eşyaların temini işverene, Montajı yükleniciye aittir.

ÇATI

Çatı katı 1 metre yükseklik kalkan duvarlarının tüm çevre imalatının yapılması. Kalkan duvarları üstü 2’lik uygun renkte komple mermer kaplaması yapılacaktır.

Çatı son kat kaplaması standart olarak Çorum kiremit örtülü gizli çatı olarak yapılması.

Çatı iskeleti projesine göre ahşap iskeletli olacaktır.

Çatı iskeleti üzerine ahşap kaplama / 11 mm OSB kaplama yapılacaktır.

Kaplama üzerine su yalıtım amaçlı kiremit altı yapıştırmalı/çakmalı membran uygulaması yapılacaktır.

Çatı kat döşeme beton üstü 2’lik yalıtım mebran, onunda üstüne 5 cm cam yünü boşluksuz döşenecek. Çatı üst çıkış ahşap kapağı yapılarak yalıtımı sağlanacaktır.

Çatı mahyaları ve dereleri çatı kaplamasına uygun olarak yapılacaktır.

Projesine uygun olarak baca/bacalar imalatları yapılarak baca şapkaları montajı yapılacaktır.

Yağmur dikey olukları, dereler Fırat marka PVC plastik borular ile sağlanacak olup, bina sınırı dışına 100 cm uzaklıkta bırakılacaktır. Yatay oluklar/dereler ise bina rengine uygun galvaniz paslanmaz olarak yapılacaktır.

Mutfak / Banyo v.b havalandırma ve duman bacası gerekli durumda bacaların izolasyonu çatı üzerinde sağlanacaktır.

DIŞ CEPHE

Dış duvar imalatları 20’lik y-tong gazbeton ile yapılacaktır. Tüm kapı ve pencere beton lentoları projelerine uygun şekilde tamamlanacaktır.

Villa dış cephesi, Filli Capatech 5’lik taşyünü ısı yalıtım malzemesi kullanılarak mantolama sistemi yapılacaktır. Mineral sıvası yapılarak Filli marka silikonlu özel dış cephe boyası ile istenilen renklerde boyanacaktır. Tüm pencere alt denizlikleri içten ve dıştan 2’lik beyaz renk mermerlerle yapılacaktır. Üst kat tüm pencere önlerine zeminden 110cm yüksekliğinde perforje korkuluk yapılacaktır.

Balkon korkulukları projesine uygun olarak demir perforje korkuluk olacaktır.

Tüm pencereler 30 cm duvar üstünden tavan boyu olarak imalat ve montajları yapılacaktır. Çiftcam şeffaf olarak cam imalatları yapılacaktır. Winsa veya Fıratpen S75 serisi, iç ve dış olmak üzere antresit gri renk, PVC pencere sistemleri yapılacaktır. Çift açılım (vasistas) sistem yapılacaktır. Tüm kol, kilit ve menteşe montajları yapılacaktır.

Tüm veranda, havuz çevresi, bina çevre kaldırım betonları (minimum 150 cm en, 15 cm kalınlık) çelik hasırlı dökme beton olarak imalatı yapılarak uygun renkte mermer kaplamaları yapılacaktır. Bahçe çevre duvarı ile veranda, havuz ve bina kaldırım mermer kaplaması arasında maksimum 1,5 m toprak alan kalacak şekilde ölçülendirmesi ve mermer kaplaması yapılacaktır.

Balkonlarda kullanılacak Granit/seramik v.b malzemeler Bien veya Çanakkale marka olacaktır.

Dış cephe köşe merkez duvarlarına zeminden istenilen renkte dış cephe projektörler tesisatları ile birlikte çekilerek duvar boyu aydınlatmaları yapılacaktır.

BAHÇE (ÇEVRE DUVARI)

Harita mühendisleri tarafından belirlenecek ve çekme payları dışında kalan ait arazi tüm çevresine BİMS tuğla ile en az 2.20 m yüksekliğinde bahçe çevre duvarının örülmesi ve her iki tarafından da kaba ve ince olmak üzere kara sıvasının yapılması. Üst küpeştesinin dökülerek içten ve dıştan boyanması. Bahçe duvar üzerine tüm çevre olmak üzere 90 cm yüksekliğinde perforje korkuluklarının yapılması.

DIŞ KAPILAR

Villa giriş kapıları çelik kapı olacaktır. Müteahhit müşteriye katalog sunacak, müşterinin sözleşme esnasında veyahut iş devam ederken seçimi bildirmesi üzerine, beğenilen çelik kapı modeli kullanılacaktır. 14 kilit sistem, çelik kasa ve gözde aksam olarak imalat montajı yapılacaktır.

Villada giriş kapısı dışında kalan tüm dış kapılar; sürgülü sistem, PVC doğrama, çiftcamlı, antresit gri renk olacaktır.

Bahçe araç giriş ve yaya giriş kapıları kumandalı, otomatik perforje kapılar olarak imalat ve montajları yapılacaktır.

İÇ KAPILAR

Daire iç kapıları ahşap lake boya kapı olarak imalat ve montajları yapılacaktır. Müteahhit müşteriye katalog sunacak, müşterinin sözleşme esnasında veyahut iş devam ederken seçimi bildirmesi üzerine, beğenilen lake kapı modeli kullanılacaktır.

HAVUZ

Bina veranda ön bölgesine, bina konum aplikasyon ve proje esaslarına göre havuz imalatının tam ve eksiksiz olarak yapılması. Isıtmalı havuz sistemi ile tesisatı döşenecektir. Enerji kollektörü ile havuz suyu ısıtılacaktır. Havuz ölçüleri 7 m x 4 m = 28 m2 olacaktır. Derinlik standart 1,60 m olacaktır. Tüm alt, iç ve dış yalıtım izolasyonu proje esaslarına göre birebir uygulanacaktır. Elektrik müdahele odası, motor odası ve denge tank odası veranda altına yapılacaktır. Havuz içi işveren tarafından seçilecek ve onaylanacak olan özel havuz fayans kaplama olarak yapılacaktır. Havuz çevresine komple drenaj olacak ve perforje ızgarası yapılacaktır. Havuz pompası olarak Astral Havuz Pompası Victoria Plus Silent marka kullanılacaktır. Havuz iç tüm çevresi havuz spotları ile aydınlatılacak. Havuz merdiven imalatı yapılarak sabitlenecek.

TAVANLAR

Villanın tamamında tavanlar alçı üzeri saten alçı + beyaz renkte DYO marka tavan boya uygulaması yapılacaktır. Tüm salon, odalar, koridor ve antre, mutfak tavanları asma tavan ve tavanda LED ışıklı havuz / spot aydınlatma uygulanacaktır

DUVARLAR

Tüm oda duvarları kaba alçı üzerine saten alçı + istenilen renklerde DYO marka silikonlu silinebilen su bazlı iç cephe boyası yapılacaktır. Salon,mutfak, koridor ve antre duvarları alçı üzeri istenilen renk ve modelde vinil özel duvar kağıt kaplama yapılacaktır. Koridor ve antre duvarları zeminden 150 cm yükseklikte poliüretan çıtalar ile panoların yapılması ve beyaz renk boyanması.

ZEMİNLER

Odaların tüm zeminleri ahşap lamine parke olarak yapılacaktır. 3’lük kapron alt kaplaması yapılarak 20 cm beyaz lake boya süpürgeliklerinden yapılacaktır. Tüm kapı geçişlerine geçiş metal paslanmaz geçiş profilleri sabitlenecektir. Villa içi kalan tüm diğer zeminler Bien veya Çanakkale marka, 1 mm derz, 60×60 veya 60×120 ebatlarında granit döşenecek. Tüm süpürgelikleri 20 cm beyaz renk lake boya süpürgelikler olacaktır. Mutfak tezgah arası fayansları da yine aynı marka fayanslarla yapılacaktır.

MUTFAK

Projesine uygun olarak, işverenin onaylayacağı tasarım, renk ve modelde; Mutfak dolapları MDF gövdeli ve LAKE kapak sistemi ile üretilecek ve samet menteşe kapak sistemi kullanılacaktır. Tüm kapak ve çekmeceler pistonlu yavaş açılım kapanır sistem olacaktır.

Mutfak tezgahı olarak eviyesi ile birlikte iş verenin istediği renk ve modelde granit olacaktır.

Mutfakta tezgah üzeri seramik kaplama, tek gözlü çelik paslanmaz evyeli tezgah, üzerine evye bataryası (Artema marka) olacaktır.

MOBİLYA

Bina giriş kapı önüne 1 adet vestiyer, tüm odalara maksimum 6’şar m2 olmak üzere lake sürgülü kapak, mdflam iç aksam gardropların yapılması

BANYOLAR

İki adet banyo içinde aynı imalat, uygulamalar ve malzemeleri kapsamaktadır. Banyo Zeminlerine İSONEM su yalıtım malzemesinin uygulanması. Tüm su tesisat alt ve üst tesisatların tasarıma göre döşenmesi. Tüm zemin ve duvar fayanslarının işverenenin seçeceği renk ve modelde yenilenmesi. Fayansların markası BİEN / EGE / ÇANAKKALE marka kullanılacaktır. Fayans Köşe krom paslanmaz köşebentlerinin takılması ve derzlerinin verilmesi. Duşakabin içi süzgeçleri 30×10 paslanmaz krom, dış süzgeçlerinin ise 10×10 paslanmaz krom süzgeçler olarak değiştirilmesi. 80×120 cm, 6 mm temperli secury cam, aliminyum pervaz (teknesiz) istenilen renklerde duşakabinin yapılması. Gövde MDFLAM İç, Lake boya dış kapak aksam, aynalı banyo dolaplarının yapılması. Banyo tavanlarının 30×30 metal clip-in banyo asma tavanlarının yapılması ve aydınlatma spotlarının takılması. Pencerelere alimünyum menfezlerin takılması. Banyo kapı arkasına 50×100 cm petek havlupanın yapılması. Banyolara VİTRA marka iç rezervuar ve taş olmak üzere gömme rezervuarlı klozetin takılması çalıştırılması. Kapı eşik mermerlerinin takılması.

MERDİVEN

Üst kat çıkış merdiven betonarme kargas imalat olup granit kaplama yapılacaktır.Korkulukları ise perforje olarak imalatı ve montajı yapılacaktır. Merdiven basamakları sensörlü aydınlatma ledleri ile döşenecektir.

SU TESİSAT (MEKANİK)

Onaylı (mekanik) tesisat projesine bire bir uygun olacaktır. Fırat marka sıhhi tesisat temiz su ve pis su tesisat malzemeleri kullanılacaktır.

Temel altı ana şehir şebeke veya foseptik kuyu bağlantılarının projesi esas alınarak uygun ölçülerde korege boru

Villanın kendisine ait güneş enerjisi sıcak su sistemi olacaktır. Gerekli altyapı hazırlanabileceği gibi komple sistem olarak yapılabilir.

İlerde kullanılabilmesi için tüm kombi/doğalgaz tesisat borularının projesinde belirlenecek yere yapılacak ve montaj yapıldığı zaman hatasız çalışır halde teslim edilecek. Petek sayısınca kollektörleri yapılacak.

Tüm odalar, salon, banyolar (havlupan), antre ve koridorlara projesinde belirlenecek ölçülerde Demirdöküm marka panel radyatörler eksiksiz takılacak ve kaçak testleri yapılarak çalışır halde teslim edilecek.

Bina dışında bahçe içinde belirlenecek iki ayrı yere bahçe sulama ve diğer ihtiyaçlar için temiz su tesisatının çekilmesi.

ELEKTRİK TESİSAT

Onaylı elektrik projesine bire bir uygun olacaktır. Viko marka düğme, priz ve anahtarlar kullanılacak. Tüm kablolar HES veya ÖZNUR marka kullanılacak. Şehir çebeke ana bağlantı kabloları, binaiçi düğme, anahtar ve priz kablo kalınlıkları ve cinsleri onaylı projesine uygun olarak döşenecektir. Tüm sigortalar elektrik projesine uygun olarak SİEMENS marka kullanılacak.

Tüm asma tavanlarda kullanılacak olan led, led motorları ve spot aydınlatmalar CATA marka olacak. Tüm asma tavanlara her 120 cm de bir spot aydınlatma montajlanacak.

Bahçe duvar tüm köşe merkezlerine ve araç giriş sağ ve sol kolon üstlerineaydınlatma karpuz lambaları sabitlenecek ve tesisatları çekilecek.

Bina dışı 3 adet, bina içi 3 adet olmak üzere 6 kameralı, akıllı cep telefon izlemeli, dami kayıt veya hareket duyarlı kayıt sistemli PRONET marka güvenlik kameralarının döşenmesi.

7.3.YÜKLENİCİ TARAFINDAN YAPILACAK DİĞER İŞLERİN LİSTESİ:

Yüzme havuzu arıtma sistemleri,

Otomatik kumandalı ana giriş kapısı ve çevre duvarları

8.İŞİN TOPLAM YAPIM BEDELİ: 2.880.000.-TL;

(İkimilyonyüzseksenbin) Türk lirasıdır. KDV dahildir.

9.İŞİN SÜRESİ :

İşin süresi, Proje çizim ve teslim süresi 40 iş günü + (İnşaat yapı ruhsatının alınmasını müteakip) İşe başlama tarihinden itibaren; 120 iş günüdür.

10.İŞE BAŞLAMA TARİHİ: İnşaat yapı ruhsatının alındığı günden en geç 7 iş günü sonra.

11.SÖZLEŞMENİN TÜRÜ: Götürü bedel ANAHTAR TESLİMİ inşaat sözleşmesidir.

12.0.İŞVERENİN ÖDEME ŞEKLİ:

12.01. İşin,kdv dahil toplam yapı bedeli;2.880.000.-TL (İkimilyonsekiyüzseksenbin)Türk lirası olarak bulunur.

12.02. İşveren;Kdv dahil,toplam yapım bedelinin %10 unu; Sözleşme ile birlikte; Yükleniciye avans olarak verilecektir.

12.03. İşveren kdv dahil yapım bedelinden, Yükleniciye ödeyeceği avans miktarını düşer.

12.04. İşveren Kdv dahil yapım bedelinden, yükleniciye; fatura karşılığında, faturada beyan edilecek olan şirket hesap no.suna havale/eft ile ödeme yapacaktır.

12.05. İşverenin ödeme özeti,aşağıda verilmiştir.

12.06. Avans: 500.000.-TL eft (beşyüzbin) Türk Lirası

12.07. Projeler bitip belediyeye onaya sunulduğunda 380.000.-TL eft (üçyüzseksenbin) Türk Lirası

12.08. Kazı/hafriyat, temel kalıp işleri bittiğinde 500.000.-TL eft (beşyüzbin) Türk lirası

12.09. Kaba inşaat + çatı bittiğinde 500.000.-TL eft (beşyüzbin) Türk lirası

12.10. Havuz beton + Çevre duvarları + dış cephe mantolama + içtavan duvar asma tavanları + alçı sıva + elektrik ve su tesisat alt döşemelerinin bittiğinde 300.000.-TL eft (üçyüzbin) Türk lirası

12.11. Mobilyalar,mutfak dolapları,iç kapılar, pvc pencere ve kapılar hariç tüm işler bittiğinde 400.000.- TL eft (Dörtyüzbin) Türk lirası

12.12. Anahtar teslim tüm eksiklerin ve işlerin bittiğinde 300.000.-TL eft (Üçyüzotuzbin) Türk lirası

12.13. Kdv oranlarında bir değişiklik olması halinde; Değişen yeni kdv oranları geçerli olacaktır.

13. İŞİN YÜRÜTÜLMESİ İÇİN GEREKLİ PERSONEL VE ARAÇLAR:

Sözleşmenin imzalanmasından sonra yüklenici, üstlenmiş olduğu işin önemine ve iş programına uygun olarak, işlerin yapılması için gerekli her türlü makine, araç ve yardımcı tesisleri hazırlamak, işçileri temin zorundadır.

14.YÜKLENİCİNİN KENDİ SGK PRİMLERİNİN YATIRILIŞ ŞEKLİ:

Yüklenici bu sözleşmeyi SGK ‘ya ibraz ederek,sadece bu inşaatta çalıştıracağı elemanlara ait kendi sigorta primlerini, esas işverenin bu işle ilgili SGK’da açaçağı dosyası altında dosya açtırarak; Bu SGK dosya numarasına yatıracaktır.

15. YÜKLENİCİYE ÖDEMELERİN ZAMANINDA YAPILMAMASI HALİ:

İşverenin ödemelerini zamanında yapmaması ,yüklenicinin her türlü hukuki hakları saklı kalmak şartıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih nedenidir.

16. SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞÜ:

16.1.Bu sözleşme; imzalanmasını müteakip geçerlidir.

16.2.İşverenin çek ödemelerini zamanında yapmaması, yüklenicinin her türlü hukuki hakları saklı kalmak şartıyla sözleşmeyi tek taraflı fesih nedenidir.

16.3. İşveren veya yüklenici sözleşmeyi imzalamalarını müteakip her hangi bir sebepten dolayı işten cayma, işin iptali, işe başlamama veya başlatmama gibi durumlarda karşı tarafa 250.000 TL cayma bedeli ödemeyi her iki tarafta birbirlerine karşı kabul ve taahhüt etmişleridir.

17. İŞ BU SÖZLEŞME; 21.02.2023 tarihinde iki nüsha; 8 sayfa; 17 (Onyedi) madde,şıkları bir bütündür. Tüm proje dosyaları, 3D sunum ve animasyonlar bu sözleşmeye ekler olarak iliştirilecektir. Anlaşmazlık hakinde; ANTALYA VE ANKARA mahkeme ve icra daireleri yetkilidir.

YÜKLENİCİ (imza) İŞVEREN (imza)

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya’da ultralüks villa inşaatı yapımı için sözleşmemizi imzaladık. Hayırlı olsun. Sözleşmedeki tüm maddeleri özenle yerine getireceğiz. Tüm yapım aşamalarımızı aşağıdaki sayfamızda takip edebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve görseller için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili başlıklar: Villa sözleşmesi, ultralüks villa inşaat yapılışı sözleşmesi, örnek inşaat sözleşmesi, inşaat yapmak için örnek sözleşme,


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir