İNŞAAT TEMİZLİĞİ

İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK

İnşaat Sonrası Temizlik Derken, Müteahhitten Sonra Kaba Temizlik Yapılmış Ancak Oturuma Hazır Hale Gelecek Halde Ince Bir Temizliğin Yapılmasını Kastediyoruz. Misler Temizlik Ekibi Olarak En Çok Uzmanlaştığımız Alanlardan Birisi Olan Inşaat Sonrası Temizliğin Zorluklarını Biliyor, Tam Da Talebi Karşılayacak Bir Şekilde Donanımlı Bir Ekipman Ve Uzman Ekiplerle Çalışmanın Gururunu Yaşıyoruz.

Öncelikle Söylemek Gerekir Ki; Inşaat Temizliği Sıradan Gündelik Temizlikçilerin Işi Değildir.

Permatikle boya kalıntılarını kazımaya çalışmak
tülbentiyle camlardaki inşaat atığınıarındırmaya çalışmak
2 lt çamaşır suyuyla inşaat temizliği yapmaya çalışmak
paspasla parkedeki tozlarısağdan alıp sola taşımak
inşaat sonrası ince tozlarıçekmeye çalışırken defalarca makinayı bozmak, tecrübe edilebileceği üzere beyhude bir çabadan öte bir anlam ifade etmemektedir.
İnşaat Sonrası Temizlikte Yapılanlar:
Camların Çizmeyen Ince Cam Kazıma Jiletiyle Boya, Harç, Silikon Ve Etiketlerden Arındırılması Ve Silimi

Çerçevelerin Koruma Etiketlerinin Sökülüp Silinmesi, Buhar Makinası Yardımıyla Pencere Oluklarının Temizliği

Pencere Önündeki Iç Ve Dış Mermerlerin Kazınıp Silinmesi, Peteklerin Içlerinin Tozlardan Arındırılması

Lavabo-Wc Banyolardaki Fayanslardaki Derz Kalıntılarının Öncelikle Tozunun Indirilmesi, Sonrasında Kusmasını Engellemek Için Kireç Sökücüyle Temizlik Uygulamasının Yapılması (Mermer Için Uygun Değildir)

Kapı, Dolap, Mutfak Tezgahı, Tezgahın Altındaki Tozların Alınıp Temizlenmesi

Parkelerin Kuru-Köpük Yapılarak Islak Vakum Makinası Yardımıyla Tozlardan Arındırılması

Gibi Teknik Detay Isteyen Işleri Tam-Tedarikli Ekip Ve Ekipmanla Yerine Getiriyoruz.

Temizlikten Önce Lütfen:
Kaba Inşaat Atıklarının Uzaklaştırıldığından Emin Olun.

Elektrik Ve Suyun Açık Olduğundan Emin Olun

Nakliye, Montaj Işlemlerinizi Temizlikle Aynı Güne Getirmeyin.

Mermer Cilalama

İNŞAAT TEMİZLİĞİ

Misler Temizlik Ekibi Olarak Temizliğin Yanında Estetik Kaygılarla Yaptırılan Mermer Cilalama Işlemlerini İstanbul Genelinde Ve Tüm Türkiye’de 7/24 Olarak Sürdürmekteyiz. Otel, Hastane, Villa, Fabrika, Ofis, Restoran, Mağaza Gibi Her Türlü Mekanda Mermer Silimi, Bakımı Ve Cilalanması Işini Cila Kimyasalları Ile Yapmaktayız.

100 M2 Ve Üzeri Alanlarda ÜCRETSİZ DEMO Hizmetimiz Bulunmaktadır. Daha Önce Yapmış Olduğumuz Mermer Cilalama Referanslarımızı Bizden Talep Edebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Için Bize E-Posta Ve Telefon Yoluyla Ulaşabilirsiniz.

MERMER CİLALAMA NASIL YAPILIR?
Mermer Cilalamada Kategorik Olarak Kristalize Ve Polimerize Cila Olmak Üzere Iki Yöntem Kullanılmaktadır. Genellikle Kristalize Cila Çok Sert Yüzeyler Için, Polimerize Ise Biraz Daha Yumuşak Zeminler Için Tercih Edilmektedir.

Kristalize Cila
İlk Yöntem, Zemininizin Dayanıklılığını Ve Parlaklığını Size Daha Çok Hissettirir. Bu Ilk Yöntem Mermer, Traverten Vb. Gibi Kalsiyum Karbonat Içeren El Değmemiş Taşlara Uygulanan Kristalize Cilalama Yöntemidir.

Kristalize Cilalama Yönetemi, Yapılışı Bakımından Zor Ve Uğraş Gerektiren Bir Yöntemdir. Ortalama Cila Ömrü Kullanıma Göre Değişim Göstermektedir Ve Evlerde 2 Yıl, Işyerlerinde 1 Yıldır. Fakat Bu Yöntimi Uyguladığınız Zaman Zemininizin Bakımı Da Daha Kolay Olacaktır.

Polimerize Cila

İkinci Yöntem Ise Polimer Bazlı Cilalarla Uygulanan Yöntemdir. Polimer Cila Kendi Kendine Parladığı Için Herkes Tarafından Yapılabilen Cilalardır. Dayanıklılığı Yani Ömrü Kristalize Yöntemine Oranla Daha Azdır.

Fakat Özellikle PVC, Linoleum Ve Marley Zeminlerde Kullanılabilen Tek Cilalama Yöntemidir. En Iyi Sonucun Alınması Için 3 Defa Kurutularak Tekrar Cila Sürülmesi Gerekmektedir. Bu Her Iki Tip Cila Da Uygulandığı Zemine Kayganlığını Kaybettirirler. Çok Fazla Insan Sirkülasyonunun Olmadığı Yerlerde 3 Seneye Kadar Dayanıklılık Gösterebilmektedir.